TOPTHERM – systém podlahového vytápění

Podlahové teplovodní vytápění TOPTHERM si v posledních letech díky svým nesporným přednostem získalo velké množství spokojených uživatelů. Pro Českou a Slovenskou republiku je již od roku 1997 výhradním dovozcem firma K.T.O. International spol. s r. o. Důležitou výhodou podlahového vytápění je zdravotní hledisko.

Příjemné sálavé teplo minimalizuje problémy s vířením prachu a rovnoměrně plošně šířené teplo se nejvíce blíží ideálnímu stavu pro člověka.Příjemný pocit tepelné pohody v místnosti nastává při skutečné teplotě o 2 – 3°C nižší oproti topení radiátory, a proto se může snížit teplota vytápění, čímž se uspoří 15 až 20% energie! Podlahové vytápění TOPTHERM je nízkoteplotní systém topení, to znamená, že oproti jiným otopným systémům má nízkou teplotu topné vody – max. 45°C.

Podlahové topení je vhodné pro využití moderních zdrojů energie, jako jsou kondenzační kotle, tepelná čerpadla, popř. solární přitápění. Podlahové vytápění TOPTERM se s ohledem na požadavky moderního a ekonomického bydlení stalo běžným způsobem vytápění rodinných domů, ale i průmyslových objektů (skladovací a výrobní haly), venkovních ploch (fotbalová hřiště, parkovací plochy), kulturních památek (kostely), veřejné budovy (školky, školy, divadla nebo nemocnice), apod.

Systém podlahového vytápění přináší:

  • úsporu nákladů na vytápění objektu o 15 – 20%
  • zlepšení tepelné pohody
  • estetičnost
  • omezení šíření prachu
  • minimální požadavky na obsluhu a údržbu

Systém TOPTHERM nabízí širokou škálu materiálů a proto je dnes díky neustálému zdokonalování a vývoji cenově velmi přijatelný. Kombinace podlahového vytápění s úsporným, kvalitním tepelným zdrojem (tepelné čerpadlo, kondenzační kotel apod.) zaručí maximální komfort i pro náročné.

Rozložení teplot v oblastech

A. podlahové vytápění
B. radiátorové vytápění

Teplotní zóny dle typu vytápění